Najlepszy e-ROR raport Open Finance. Czyli zero refleksji nad moralnością.

Jak zapewne wiecie Open Finance popełnił „ranking na najlepszy e-ROR”. Na pierwszy rzut oka to fajnie, iż „nie zależna” firma doradcza, robi rankingi kont. Cieszy dopisek iż z rankingu wyłączono produkty Open Finance i prowadzone przez nich konto. Jest tylko jeden duży problem…..
W rankingu zwycięża ekonto od mBanku oraz konto w Getin Banku. Zacytujemy
Taką samą liczbą punktów (4,2 pkt) w pięciostopniowej skali otrzymał Getin Bank z nowym Kontem Skarbonkowym, które zostało wprowadzone na rynek przed miesiącem. Oprócz braku opłat za prowadzenie rachunku i karty debetowej, bank oferuje bez prowizyjny dostęp do wszystkich bankomatów na terenie kraju. Mimo że Getin nie umożliwia zaciągnięcia kredytu odnawialnego czy inwestycji bezpośrednio w fundusze, to wdarł się do czołówki dzięki możliwości zarobienia na rachunku. Bank płaci klientowi po 1 zł za wykonywanie podstawowych czynności, np. transakcje kartę płatniczą powyżej 100 zł, wpływ wynagrodzenia czy zakładanie lokat. W efekcie aktywny klient ma szansę wyjść na plus.
Pełny raport na temat. Najlepszy e-ROR według Open Finance

Wiecie gdzie tkwi haczyk? Open Finance jest częścią GETIN HOLDING S.A. Najciekawszy jest jednak wstyd z jakim Open Finance o tym mówi, a raczej nie mówi, gdyż na stronie WWW tej firmy nie ma ani słowa o zależnośći. Proszę sami poszukajcie oto strona OpenFinance – O nas . Nieświadomy klient, raczej z tego źródła się nie dowie. Ale strona Getin Holding SA wszystko wyjaśnia. Jak teraz podchodzić do rzetelności rankingu w którym wygrywa i występuję spółka zależna od NASZEGO właściciela? Czy brak informacji o powiązaniach kapitałowych, między firma oceniającą, a jednym z recenzowanych podmiotów/produktów, czy taki wpis nie powinien znaleźć się w materiale? Jak firma doradcza będąca własnością pewnej bankowej grupy kapitałowej, będzie rzetelnie oceniać rynek bankowy? Oczywiście temat nie dotyczy to tylko OpenFinance bo Xelion Doradcy Finansowi również należy do grupy bankowej tym razem PEKAO SA/UNiCredit ale tam O nas – Właściciele jest to napisane jasno i przejrzyście. Czy postępowanie OpenFinance jest uczciwe i czyste moralnie? Może po prostu „się czepiam” i wszytko jest w porządku? Może firmy doradcze nie maja nic „za uszami” i wszystko jest jak trzeba? Czy jednak powinniśmy wymagać, by doradcy wreszcie zaczęli dbać o klientów, a nie własne prowizje. Czy nie czas na firmy, które maja prowizje od sukcesu oferty dla klienta. Dlaczego u nas nie może się przebić model… opłacania doradcy od wygenerowanego „zysku” dla klienta. W USA często jest tak iz klient dzieli się z doradcą np jeśli zbijesz DLA MNIE marżę kredytu, poniżej rynkowej to połowę zysku z tego zatrzymujesz dla siebie. Jeśli znajdziesz mi lokatę i ja obsłużysz w moim imieniu powyżej 5%, polowe zysku z tego co ponad 5% jest twoje. Ja zyskuje…. bo nie muszę szukać i porównywać. Doradca MA INTERES znaleźć mi najlepsza ofertą. A nie ta, za która ma wyższą prowizję.You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button

3 Responses to “Najlepszy e-ROR raport Open Finance. Czyli zero refleksji nad moralnością.”

  1. Hehe nom tez to zauwazyłem ;) a swoje konto mogli z tego wylaczyc, bo eGetin jest praktycznie identyczny jesli chodzi o oferte, poza wlasnie tą skarbonką ;)

    i to nie jest przypadek, tak samo jak szukalem kredytu hipotecznego, w OF polecali głównie Noble Bank hehehe ;)

  2. Krzychu napisał:

    Oprócz braku opłat za prowadzenie rachunku i [b]karty debetowej[/b]
    Czy na pewno za prowadzenie karty nie ma opłaty?

  3. świetny artykuł, zapraszam też na moje forum finansowe: http://mimk.pl