Wracamy !!! Czyli kto, o czym i dlaczego.

Po prawie 2 latach wracamy do pisania bloga.  Wiele przez te 2 lata się zmieniło i u mnie i u Was.  Gdy 2 lata temu ostrzegałem przed bańką na MiSiach  wielu uważało, że to głupie.  Dziś już pewnie tamtych czytelników nie ma na rynku. Obawiałem  się wtedy mocno,  iż do nikogo i tak nie docierało, to co starałem się przekazać o budowaniu kapitału, kontroli ryzyka i braku „łatwych pieniędzy”.  Dziś będzie zdecydowanie łatwiej.   Zaczynajmy…..

Zapewne wielu z Was zapyta a co tam u mnie….  Tym razem i w tej wersji bloga będzie więcej o mnie, o doświadczeniach z 15 lat na rynkach kapitałowych. ale o tym wkrótce.

Trzecia sprawa do wyjaśnienia,  w tym pierwszym wpisie to … dlaczego dodałem do opisu bloga słowo „oszczędzanie”.   W internecie blogów o finansach osobistych, oszczędzaniu, inwestowaniu jest  jak psów.  Niestety wiele z nich popełnia straszliwy grzech, definiując oszczędzanie jako „zaniechanie konsumpcji” a kilku blogerów popada w „dziadowanie”.  To nie jest dobry sposób na oszczędzanie pieniędzy. Kluczem do zrozumienia jest słowo „racjonalne gospodarowanie budżetem”.  Naprawdę nie sztuką jest zrezygnowanie z Coca-Coli  czy Rothmansów i innych , Dunhille’ów na rzecz kranówki z aronią i Popularnych.  Dlatego o szeroko pojętym oszczędzaniu  też będzie.


You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button

Comments are closed.