Co to jest inwestowanie i dlaczego … się boisz ?

Hej przyszli inwestorzy… nie myślcie sobie by zaglądać tutaj, bez przeczytania wpisu o „budżetowaniu”. Będę egzaminował !! Ale wracając do naszych owieczek. Jeśli już przestaliście prowadzić „nieracjonalny sposób zarządzania finansami” (to nasze nowe określenie oszczędzania), to na pewno pojawiły się środki inwestycyjne. No i super czy macie uczucie nastolatka w postaci „chciał(a)bym ale się boję” ? Spokojnie obiecuje za kilka „chwil” będziecie wiedzieli czym się różni dochodowość obligacji od „nominalnego oprocentowania” i inne straszne rzeczy. W NASZYM pojęciu inwestowanie jest to „włożenie Kapitału” do „CZARNEJ SKRZYNKI” by za pewien okres czasu z tej skrzynki „wyciągnąć NAGRODĘ”. Z tej naszej prostej konstrukcji definicji, mamy więc pięć elementów naszego równania.

1) Kapitał
2) Czas
3) Ryzyko
4) Nagroda
5) Czarna skrzynka

Wszystkie te cztery elementy są od siebie ściśle zależne. Wielkość kapitału i jego rodzaj oraz oczekiwana Nagroda wraz z Czasem i Ryzykiem, silnie determinują jaką Czarną Skrzynkę użyjemy. Zanim cokolwiek zainwestujesz musisz znać odpowiedź na 4 pierwsze pytania, odpowiedź na 5 będzie już banalna dla Ciebie z niewielką nasza pomocą.
1) Jaki kapitał zamierasz poświecić w transakcji ?
2) o jakim okresie inwestycji myślisz ?
3) Jakie ryzyko jesteś w stanie podjąć. ?
4) Jakiej Nagrody oczekujesz ?
5) Jakiego instrumentu rynkowego do realizacji CELU użyjesz ?

Teraz krok po kroku będziemy analizować 4 elementy równania oraz 4 pierwsze pytania by dojść do sedna czyli piaty element i piąte pytanie.You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button

One Response to “Co to jest inwestowanie i dlaczego … się boisz ?”

  1. [...] Inwestowanie Co to jest inwestowanie? [...]