Mój Portfel: Czyli podsumowanie października

Kolejne podsumowanie portfela. Październik to bardzo dobry miesiąc. Prawie 5% wzrost wartości portfela z inwestycji. Niestety budowa domu kosztuje, więc sam portfel wyszczuplał o 10%. Zapraszam do podsumowania
W październiku cały portfel uszczuplił się o kolejne 18.000zł na budowę (ale miał też +4tys zysku z inwestycji, + 4tyś dopłaty do portfela). Wydatki na dom wzrosły z powodu: wypłaty dla robotników za konstrukcję ścian i dachu -6tys zł, oraz materiałów budowlanych na pokrycie dachu (deski+papa) + cement na taras, klinkier na komin i inne drobiazgi, razem -10tys. Do tego opłata za przyłącze elektryczne -1,2tys. Była tez dopłata do portfela w wysokości 4tys. Ogólnie budowa domu kosztowała już 100.607zł (wzrost o 19tyś względem pażdziernik). Do stanu surowego otwartego, z dachem pokrytym papą, brakuje około 10tys, do wydania w tym roku. Głownie już została tylko robocizna (7tys) i drobiazgi (gwożdzie+dodatkowe rolki papy, papiaki itd około 3tys.

A oto i skład portfela na koniec października.

ł

Rekin Zrównoważony 27 018,14 zł
Święty Graal 5 017,26 zł
Plan Posag 505,77zł
Gotówka (oraz lokaty o terminie do 30 dni) 17.000zł
Akcje GPW/NC 1170zł
Certyfikaty FIZ i ETF 19068zł
Kokos 4500zł
Razem 74 279zł

Podsumowanie:
Gotówka – czeka na uruchomienie na potrzeby budowy oraz stanowi cześć funduszy spokojnego snu, siedzi sobie na kontach oszczędnościowych i lokatach dobowych w mbanku i Lukasie.

Obligacje korporacyjne zostały przeniesione aportem do Rekina Zrównoważonego wraz z naliczona prowizją zakupu po cenie rynkowej.

Pakiet akcji to jedynie 900akcji Ruch Chorzów. Pozostałe 11 spółek segmentu NC lead sprzedałem. Zysk był niezły prawie 6% za niecały 1 miesiąc. Jednak na NC, sa za duże jazdy, a i brak czasu na spekulację. Kiedyś jednak poświecę więcej uwagi.

Ze spółek GPW na dziś nie posiadam żadnych akcji.

Certyfikaty FIZ – stan obecny to
INVFIZ – 4szt. Fundusz Investors TFI, wynik wyceny za październik +4,78%. Po chudych miesiącach nareszcie pozytywny wynik.

OPERA3GR – 15szt Funduszu Opera za 3Grosze. Wycena za październik +3,93%. Zmiana zarządzającego i hossa

LMASFIZ – 3szt funduszu Legg Mason Skoncentrowany, kupione na GPW pod koniec września i na początku października po 1075zł, wycena formalna na koniec października 1266zł. Nieźle ale certyfikaty o zerowej płynności na GPW.

Wartość portfela policzona według wycen GPW, w wielu przypadkach certyfikatów niższa sporo od wyceny formalnej.

Kokos – o inwestycjach na kokosie będzie osobny wpis po 11 listopada gdy minie termin trzecich rat. W każdym razie strategia jest prosta. W sierpniu 3150zł w 14 pożyczkach, oraz we wrześniu 3 pożyczki a w październiku 4 pożyczki. Razem zainwestowane 4500zł.You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

AddThis Social Bookmark Button

2 Responses to “Mój Portfel: Czyli podsumowanie października”

  1. Łukasz napisał:

    Myślałem że opłata na przyłącze to dużo mniej niż 1200 zł. Jeżeli można wiedzieć wykonywała je prywatna firma? Akurat pracuje w tej branży więc jestem ciekawy…

  2. Umowe podpisuje z PGE Dystrybucja ale fizycznie realizuje to podwykonawca PGE na ich zlecenie. Oni tylko odbieraja instalacje. Cena 1191zł za 7kW do 200metrów.